Správa a Pronájem nemovitostí Lipno

Aktuálně ve správě 1 234m2

V hodnotě 139 600 000 Kč

Skvělou kombinací je investice do nemovitostí s krátkodobým pronájmem, která generuje zajímavý výnos z pronájmu zejména na Lipensku. Naše společnost se zaměřuje na maximální vytíženost apartmánů. Celková průměrná roční obsazenost na Lipně se pohybuje okolo 40% až 50% v závislosti na vybavenosti a umístění dané nemovitosti. Snažíme se držet vysoký standard poskytovaných služeb a volit optimální poměr ceny za noc. V případě spolupráce s námi Váš apartmán zařadíme do našich tuzemských i zahraničních prodejích kanálů, propagačních materiálů, reklam a inzerce.

Výhody pro majitele

Odpadnou Vám starosti s provozem, které zabírá spoustu času. Nevíte jak vyřešit službu předání klíčů, registraci hostů, plnění jejich požadavků během pobytu? Nechcete trávit čas cestováním na Lipno a komunikací s klienty? Přenechte Vaší nemovitost nám. Zabýváme se správou a pronájmem nemovitostí. Nejen, že Vám zajistíme úklidy, předáme klíče a ubytujeme hosty, dáme jim cenné rady a informace ukážeme nemovitost a vysvětlíme vše potřebné. Prostřednictvím našich prodejních kanálů Vám nemovitost také zcela obsadíme. Tzn. Najdeme klienty a postaráme se o maximální vytíženost a zisk pro Vás! Všeobecně lze říct, že dle umístění a typu nemovitosti, jejím vybavení a doplňujících služeb lze získat 2,5 – 5 % p.a. ročně z kupní ceny nemovitosti. Máme 3 programy spolupráce.

Flexibilní výnos z pronájmu

Majitel nemovitosti se může aktivně podílet na prodeji ubytovací kapacity (pokud má zájem) propagace doporučení atd.. U konkrétní nemovitosti je stanovena cena pronájmu na noc. Majitel si volí kdy chce nemovitost využívat pro sebe a kdy chce více pronajímat. U tohoto modelu je dáno dělení zisků podle individuální dohody. Záleží na četnosti vlastního využívání kdy po rozboru potřeb majitele volíme vhodnou strategii a nastavení ceny pro obě strany. Naše provize se pohybuje mezi 20 – 30% v závislosti na konkrétní nemovitosti. Zde je výčet činností které zajištujeme:

 • recepce (komunikace s klientem, předání klíčů),
 • rezervace (zpracování a fakturace),
 • kompletní administrativa dle zákonných požadavků
 • úklid, výměna ložního prádla a ručníků,
 • ubytovací poplatky městu
 • Odvod DPH
 • Placení provizí partnerům (Booking.com, Previo, Expedia group atd.)
 • doplnění inventáře v případě rozbitého kuchyňského nádobí atd.
 • Zajištění ´držby / opraváře v případě nenadálých událostí


Majitel dostane přístup do našeho rezervačního systému na základě, kterého bude zpracováváno vyúčtování provizí. Lze tak sledovat reálnou obsazenost.

Garantovaný výnos z pronájmu

Majitel nemovitosti může využívat nemovitost 4 týdny v roce. O nic se nestará veškerou administrativu a správu kolem nemovitosti přenechává nám. 4x ročně si přijedete odpočinout a načerpat energii. Na začátku roku si dopředu zvolíte týdny, které chce trávit na Lipně. O zbytek obsazenosti v roce se postaráme my. Majitel obdrží každý měsíc nebo rok (dle zvoleného) fixní garantovaný výnos, tedy čistý výnos z pronájmu. Pokud se nám nepodaří nemovitost obsadit i tak dostanete svůj fixní výnos. Maximální obsazenost je naše starost. Již se nehradí žádné další poplatky za recepci, úklidy, elektřinu, vodu atd. Pro konkrétní nemovitost dle umístění, velikosti a vybavení se vypočte cena čistého zisku pro majitele. Týdny lze zkrátit a poměrně tak navýšit garantovaný výnos.

Investiční výnos

Majitel nemovitosti nemá možnost, využívat po dobu trvání smlouvy nemovitost k relaxaci, ta je plně vytěžována pro maximální roční zisk. Pro konkrétní nemovitost dle umístění, velikosti a vybavení se vypočte cena čistého zisku pro majitele. Ten může být vyplácen měsíčně nebo jednou ročně. Veškeré náklady s pojené s pronájmem hradíme my, nehradí se žádné další poplatky za recepci, úklidy,
elektřinu, vodu atd.


*V případě programu Investiční výnos a Garantovaný výnos z pronájmu, budeme-li partnerem, kde se v jednom komplexu nachází více apartmánů probíhá výpočet na základě obsazenosti celého objektu nikoli jednotlivých apartmánů – spravedlivé rozdělení zisku mezi všechny majitele.

Ve variantě Flexibilní výnos a Garantovaný výnos máme pro majitele následující výhody:
Příprava apartmánu na příjezd (bez poplatku)
Výměna ložního prádla a ručníků
Úklid apartmánu po odjezdu (bez poplatku)
Drobné opravy
Bez starostí (s legislativou, propagací a komunikací s klienty – krátkodobý pronájem)
Užívání apartmánu s možností výměny 1 týdne v jiné námi provozované nemovitosti


Dodání lůžkovin je zajištěn námi, není nutné zakoupit nebo se podílet na koupi lůžkovin. Používáme výhradně kvalitní lůžkoviny určené pro hotelový provoz, na které jsou kladeny vysoké nároky na splnění podmínek od životnosti až po anti alergické použití. V případě spolupráce v programu Flexibilní výnos a Garantovaný výnos si můžete vyměnit 1 týden vlastního užívání za pobyt v některém z námi provozovaných apartmánů zcela zdarma! Za dodatečný poplatek jsme schopni zajistit (naší společností nebo partnery se kterými spolupracujeme), dodatečné technické a údržbové práce.

Podmínky spolupráce

 • Smlouva se uzavírá na období minimálně 5 let s možností 6 měsíční výpovědní doby po 1. roce spolupráce
 • Majitelské týdny se nahlašují před započetím aktuálního roku. Je možné nahlásit i v pozdějších termínech avšak z důvodu early booking, kdy hosté rezervují s předstihem negarantujeme dostupnost Vámi požadovaného termínu.
 • Majitelské pobyty využíváte Vy, Vaši příbuzní, známí, kamarádi…..  . Již neplatíte za žádné další služby pokud budete apartmán využívat Vy, Vaše rodina, přátelé nebo kamarádi veškerý úklid (praní lůžkovin, stlaní postelí atd.) platí naše společnost. Vy pouze relaxujete a užíváte si pobyt.
 • Převádět nevyužité týdny do dalších let bohužel možné není, pro každý rok jsou stanoveny maximálně 4 týdny v roce
 • Na případy kdy hosté poškodí nebo zničí zařízení apartmánu jsme pojištění, poškození movitého majetku je zcela v naší kompetenci. Tudíž buď necháme opravit nebo poškozenou věc vyměníme za novou.
 • Podmínkou spolupráce je movité vybavení nemovitosti ve standardu tzn. Použitelnost pro apartmány a hotely nebo námi definovaném itineráři, tak aby splňoval definici pro komerční provoz a ladil s celkovým konceptem apartmánu a okolí. Trváme na výhradním použití hotelových matrací.
 • Lze zvolit, zda výnos z pronájmu bude hrazen měsíčně nebo jednou ročně.


Individuální změny dodatečných podmínek specifikované ve smlouvě jsou možné, klientům vycházíme maximálně vstříc pokud je to z naší strany možné. 

Realitní služby a financování

 • Věnuji se také realitním službám, umím Vám pomoct s nákupem nebo prodejem nemovitosti
 • Mám v portfoliu i jiné investiční a developerské projekty
 • Zajištění financování při koupi nemovitosti
 • Srovnání hypotéčních úvěrů ze všech bank v ČR, klientovi předkládám nejlepší nabídku
 • Pojištění nemovitosti
 • Vyřízení všech záležitostí v zastoupení klienta tzv. Full servis
 • Působnost po celé České Republice

Prodej nemovitostí Lipensko

Apartmán v areálu Wellness Hotelu Frymburk

Pro bližší informace prosím kontaktujte:
Bc. Michal Riedel
CEO  & Sales manager
+420 739 474 235
Email: info@private-luxury-apartments.com